+905337159777 +905465880097

Toptan Otel Pikesi Denizli

Tekstil sektörü, ülkemizdeki en eski sanayi dallarından birini oluşturmaktadır. Anadolu tekstil dokumacılığının Hitit ve Asur dönemlerine kadar uzanan bir tarihi vardır.  Otel tekst ili firması olarak otel pikesi konumuza gelmeden önce tekstilin tarihçesinden biraz bahsedelim. Daha sonra ünü tüm dünyaya yayılan tiftik dokumalarının kökeni ise Frikyalılara kadar uzanır.

 Anadolu’da tekstil üretimi 3 bin yılı aşkın bir zamandan beri önemli bir ticaret alanı olarak faaliyet gösterir. Suriye ve İran’da diğer dokumalarıyla ünlü olan bölgeleriyle yapılan ticaret sonucunda buralardan da yeni kumaş çeşitleri, yeni teknikler zamanla Anadolu’ya aktarılmıştır. Cumhuriyetin ilan edilmesiyle beraber, devlet eliyle kurulan fabrikaların sayısı artmaya başlamıştır.

Sümerbank’ın kuruluşu ile beraber de tekstil sektörünün bir sanayi dalı olarak gelişimine katkı sağlanmıştır. O zaman kabul edilmiş olan Sanayi Teşvik Kanunuyla beraber yeni atölyeler, tekstil fabrikaları açılmıştır. 1980 yılı başlarında başlayan ihracata dönük sanayileşme politikasıyla birlikte tekstil sektörünün canlanması sağlanmıştır(otel pikesi, nevresimi kısacası otel tekstili daha sonra gelişim gösteriyor). 1990 yıllarında ise sektöre sağlanmış olan teşvikler sayesinde yeni tesisler açılarak bunların üretim kapasiteleri artırılmış, bu alandaki istihdam gücü de böylelikle artmıştır.

İşte böyle bir gelişim aşamasından geçerek bu günlere ulaşmış olan bu tekstil sektöründe siz değerli müşterileri için hala faaliyet göstermekte olan otel tekstili firması olarak size çeşitli tasarımlarda otel pikesi, nevresimi, havluları, perdesi gibi çeşitli alanlarda üretim yapmaya devam ediyoruz.

 

1012Otel Tekstili02/07/2015 14:56
Copyright © 2015